Recital Klementyny Umer “Sama chciała” – zapowiedź

Serdecznie zapraszamy na recital Klementyny Umer zatytułowany „…Sama chciała…”. Będzie to wybór piosenek znakomitych autorów – Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. Ci wybitni twórcy kanonu polskiej piosenki, mocno zaważyli też na życiu artystycznym Klementyny. Dlaczego Agnieszka Osiecka? – Klementyna wygrała Grand Prix festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

“Dlaczego Jeremi Przybora? – Klementyna niedawno wydała płytę „Tajemnica” z piosenkami Jerzego Wasowskiego, na której ponad połowa tekstów wyszła spod pióra pana Jeremiego. Dlaczego Wojciech Młynarski? – Klementyna miała szczęście być w obsadzie ostatniego spektaklu z librettem Mistrza – „Młynarski obowiązkowo!” w warszawskim Teatrze 6.piętro. Czeka na Państwa niezwykły wieczór z prawdziwymi perełkami polskiej piosenki, m.in. takimi jak: „Żyj kolorowo”, „Uciekaj moje serce”, „Tak, jak malował pan Chagall”, „Kołysanka Rosemary”.

Klementyna Umer to aktorka i wokalistka. Laureatka nagród na licznych festiwalach i przeglądach piosenki. Najważniejsze trofea to: Grand Prix Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, I nagroda na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, nagroda specjalna attaché kulturalnego Ambasady Francuskiej na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej „Chantons á Wrocław”, nagroda Dyrektora Artystycznego Festiwalu „Śpiewające Eurydyki” w Zielonej Górze.

W latach 2003-2017 współpracowała ze stołecznym Teatrem Rampa, zagrała tam kilkanaście premier; miała przyjemność pracować z reżyserami takimi jak Jan Szurmiej, Maciej Wojtyszko, Jan Prochyra, Piotr Furman, Paweł Aigner czy Michał Konarski. Lata 2013-2017 to też współpraca z Teatrem 6.piętro w Warszawie, w którym grała w spektaklach „Bromba w sieci” (reż. Maciej Wojtyszko) i „Młynarski obowiązkowo!” (reż. Jacek Bończyk). Od listopada 2016 roku regularnie występuje w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu. Od lutego 2018 spektaklem „Nie tylko Starsi Panowie, czyli Wasowski do Kwadratu” rozpoczęła współpracę z warszawskim Teatrem Kwadrat.

KUP BILET