Recital Kameralnie Jacka Bończyka

Jacek Bończyk, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych, aktor i piosenkarz odwiedził pod koniec listopada Połczyn-Zdrój. Artysta wystąpił z recitalem pod nazwą “Kameralnie”, podczas którego połczyńska publiczność miała wyjątkową okazje wysłuchać genialnych interpretacji piosenek Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Staszewskiego, Grzegorza Ciechowskiego oraz Jacka Kaczmarskiego. Była to niewątpliwa uczta dla ducha, a koncert na długo zapisze się w pamięci słuchaczy. U boku Jacka Bończyka wystąpili wybitni muzycy młodego pokolenia Konrad Wantrych (piano) oraz Wojciech Gumiński (kontrabas).

Sam Mistrz Młynarski tak pisał o Jacku, podkreślając jego niezwykłą wszechstronność artystyczną:

“Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty.”

WIDEORELACJA Z RECITALU

Wizyta Jacka Bończyka w Połczynie-Zdroju zbiegła się z XXXIV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów, podczas którego artysta pełnił funkcję Przewodniczącego Jury.

FOTORELACJA Z RECITALU