Radość bez Granic ‘2017

Od wielu lat z okazji Dnia Dziecka organizowana jest w Połczynie-Zdroju impreza integracyjna pod hasłem “Radość bez Granic”. Podczas organizacji “Radości” współpracuje ze sobą wiele organizacji i instytucji z terenu miasta i gminy Połczyn-Zdrój.

Podczas uroczystego otwarcia spotkania, wiceburmistrz Mirosław Pierz przekazał delegacji dzieci i młodzieży klucze do miasta.

Dla młodszych zorganizowano Olimpiadę Przedszkolaka o przechodni Puchar Burmistrza Połczyna-Zdroju, starszych zaproszono do udziału w Międzyszkolnych Zawodach Ratownictwa Medycznego “Młody Ratownik” i w Miejskiej Grze Filmowej. Przygotowano specjalne stoiska literackie, nawiązujące do “Czarnoksiężnika z Krainy Oz” L. Franka Bauma, konkursy rekreacyjno-artystyczne i sportowe dla dzieci oraz urządzenia zabawowe. Jedną z licznych atrakcji była ścianka wspinaczkowa z OSP Połczyn-Zdrój.

Podczas imprezy można było odwiedzić stoiska edukacyjne, organizacji społecznych funkcjonujących na rzecz dzieci oraz instytucji działających w sferze bezpieczeństwa i prewencji. W parkowych alejkach można się było natknąć m.in. na stoiska Środowiskowego Domu Samopomocy “Radość” w Połczynie-Zdroju, Środowiskowego Ogniska Integracyjnego, Nadleśnictwa Połczyn, Domu Wczasów Dziecięcych, Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, Fundacji Matio.