“Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” po raz pięćdziesiąty

23 kwietnia 2018 roku w połczyńskim Kinie Goplana odbyły się eliminacje miejsko-gminne 50. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego “Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”.

W konkursie wzięło udział 19 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych, uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Połczyn-Zdrój. Ich prezentacje oceniało jury w składzie: Janina Śluz, Krystyna Zaniewska i Monika Milczarek.

Tytuły laureatów otrzymali:

  • w kategorii “Ptaszęta” (SP klasy I-III) – Patryk Wiśniewski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju), Natalia Adamska – Szkoła Podstawowa w Połczynie-Zdroju), Gabriel Mazolewski (Szkoła Podstawowa w Redle);
  • w kategorii “Ptaszki” (SP klasy IV-VI) – Ewa Łobacz (Szkoła Podstawowa w Redle), Antonina Fiuk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju), Wiktoria Kwiecień (Szkoła Podstawowa w Redle);
  • w kategorii “Ptaki” (SP kl. VII, gimnazjum kl. II i III) – Maja Masłowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju), Tomasz Grzelec (Szkołą Podstawowa nr 2 w Połczynie-Zdroju), Hanna Frączak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Połczynie-Zdroju).

Laureaci zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbyły się 9 maja w Świdwińskim Ośrodku Kultury. Tam doceniono naszych recytatorów: Tomasz Grzelec został laureatem, natomiast Natalia Adamska i Hanna Frączak otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

Finał Turnieju odbędzie się 11 czerwca 2018 r. w siedzibie głównego organizatora, tzn. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.