Przedszkole Filmowe w Połczynie

Przedszkole Filmowe to prowadzony już od kilkunastu lat program Szkoły Wajdy. W tym roku młodzi filmowcy pojawili się w naszym mieście.

Jak wygląda ich nauka? Otóż uczniowie szkół średnich i studenci pierwszych lat studiów chcący nauczyć się “robienia” filmów dokumentalnych, mają okazję, pod okiem znanych dokumentalistów, nakręcić swój pierwszy film. Teorii i praktyki uczą się podczas weekendowych sesji (raz w miesiącu). W drugiej połowie sierpnia przyjechali do Połczyna-Zdroju, aby wziąć udział w sesji wyjazdowej.

Każdy ze studentów (a może raczej przedszkolaków? :)) tworzy własny film. Podczas sesji może skorzystać z bogatego doświadczenia wykładowców. Tegoroczne Przedszkole Filmowe prowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – jedni z najzdolniejszych dokumentalistów młodego pokolenia. Są autorami filmów pokazywanych i nagradzanych na festiwalach na całym świecie – i absolwentami Szkoły Wajdy. Na zajęcia zapraszani są również inni profesjonaliści: operatorzy, dźwiękowcy, montażyści i producenci.

filmowe przedszkole fot. tomasz chmielewski