Autor:
Kategoria:
Link

Podsumowanie ferii z CK

Za nami dwa tygodnie zajęć, które mieliśmy przyjemność zorganizować podczas ferii zimowych. Udział w nich wzięło blisko 60-cioro dzieci z naszej Gminy, ale także ze Świdwina, Koszalina i Kołobrzegu. Na tej podstawie możemy wnioskować, że program tegorocznych ferii był ciekawy, a i jakość opieki oraz prowadzonych zajęć stał na wysokim poziomie. Potwierdziły to opinie rodziców, których pociechy uczęszczały na nasze zajęcia.

W trakcie wspólnych 10 dni ferii przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia plastyczne, których celem było m.in. wykonanie pamiątkowych kubeczków, plecaków, ozdób karnawałowych oraz figurek zwierząt z gliny. Nasi podopieczni mieli także możliwość doskonalenia umiejętności tanecznych oraz ogólnomuzycznych związanych z emisją głosu.

W programie ferii znalazły się także spotkania z leśnikiem z Nadleśnictwa Połczyn. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się wiele o gatunkach zwierząt zamieszkujących rodzime lasy. Przewidzieliśmy także spotkanie z Policjantami. W trakcie pogadanki mundurowi przekazali dzieciom rady dotyczące nie tylko bezpiecznego wypoczynku, ale i bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych.

Zajęcia urozmaicały wycieczki na Komisariat Policji oraz do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Połczynie-Zdroju, podczas których dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów oraz strażaków oraz z wykorzystywanymi w ich zawodzie narzędziami pracy.

Szczególną atrakcją był dwukrotny wyjazd do centrum rozrywki Pomerania Fun Park nieopodal Kołobrzegu, gdzie na uczestników ferii czekały liczne atrakcje, urozmaicone zajęciami kreatywnymi.

W ramach ferii dzieci dwukrotnie wzięły udział w specjalnych seansach Kina Goplana oraz uczestniczyły w spektaklu “Calineczka” wystawionym przez Teatr Lalek “Pleciuga” ze Szczecina.