Piotrusiowa gra miejska

Już po raz piąty na ulicach naszego miasta pojawili się młodzi ludzie, biorący udział w grze miejskiej. Tegoroczna gra była oparta na powieści J. M. Barriego pt. “Przygody Piotrusia Pana” i odbyła się 11 czerwca.

W grze wzięła udział młodzież gimnazjalna i licealna ze szkół w Połczynie i Redle. Powstało 5 kolorowych grup (Niebiescy, Pomarańczowi, Czarni, Czerwoni i Zieloni), którym patronowali bohaterowie powieści: Piotruś Pan, Dzwoneczek, Kapitan Hak, Tygrysia Lilia oraz John Darling. Uczestnicy gry szli od stacji do stacji i wypełniali powierzane im zadania, odpowiadali na zadawane pytania. Musieli wykazać się wiedzą, sprytem, zdolnościami manualnymi. Udowodnili, że znają baśnie i nieco “doroślejszą” literaturę. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Niebieskich (Piotruś Pan), Zielonych (Tygrysia Lilia) i Pomarańczowych (John Darling). Gratulujemy!

Uczestnikom gry towarzyszyli aktorzy/tancerze z połczyńskiego FIGLA, przygotowani przez instr. Małgorzatę Lorenc. Autorką scenografii oraz strojów była instr. Mariola Paczewska.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt “Droga do biblioteki – część 2”.