Otwarcie Biblioteki z nowymi zasadami

 

Od czwartku (7 maja) nastąpi otwarcie Biblioteki Publicznej im. Juliana Tuwima w Połczynie-Zdroju. W związku z panującą epidemią koronawirusa otwarciu towarzyszy będą nowe zasady, które w skrócie przedstawiamy poniżej:

1. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do półek z książkami oraz katalogów kartkowych.

2. Przed przyjściem do biblioteki prosimy o umówienie terminu i godziny przybycia telefonicznie z pracownikiem biblioteki pod numerem telefonu: 94 36 54 212 lub mailowo: kontakt@ckpolczyn.pl. W trakcie rozmowy prosimy o podanie tytułów książek i autorów jakie chcą Państwo wypożyczyć.

3. Katalog internetowy z wyszukiwarką książek znajduje się pod następującym linkiem: 

4. Przed wejściem do biblioteki należy przestrzegać wszystkich instrukcji oraz poleceń bibliotekarza, m.in.: ✔️ należy zdezynfekować ręce w punkcie dezynfekcji; ✔️ mieć założoną maseczkę oraz rękawiczki; ✔️ zdanie książek następuje w specjalnie oznaczonym miejscu; ✔️ wypożyczenie książek znajduje się w tzw. “strefie czystej” również specjalnie przygotowanym miejscu; ✔️ należy nie przekraczać wyznaczonych linii poruszania się; ✔️ w pomieszczeniu wypożyczalni może znajdować się wyłącznie jeden użytkownik (względnie z opiekunem). ✔️ wymagany dystans przestrzenny między pracownikiem a użytkownikiem musi wynosić minimum 2 metry, a także pomiędzy Czytelnikami.

UWAGA: Wypożyczalnia znajdować się będzie na parterze❗

GODZINY PRACY:

  • Poniedziałek, wtorek, środa od 10:00-16:00
  • Czwartek od 13:00-18:00
  • Piątek: 10:00-16:00