#miniatury – fotoreportaż

Liczna grupa mieszkańców miasta (i nie tylko) spędziła poniedziałkowy wieczór na uroczystym otwarciu wystawy fotografii Tomasza Chmielewskiego pt. #miniatury.

Na wernisaż zaproszono 12 marca 2018 r. “#miniatury” to pierwsza wystawa indywidualna pana Tomasza. Autor swoją połczyńską przygodę z fotografią rozpoczął od zdjęć zupełnie innych, niż zaprezentowane w Galerii. Początkowo była to fotografia modelowa, wystudiowana, zaplanowana. Jego zdjęcia trafiały do różnego rodzaju wydawnictw promocyjnych – np. kalendarzy, folderów, wydawnictw okolicznościowych, zamieszczano je również w internecie. Tego typu zdjęcia znamy też z publikacji książkowych: albumu na temat Parku Zdrojowego oraz przewodnika turystycznego po mieście, tak na marginesie – jego autorstwa. Z czasem, zwłaszcza po zmianie pracy, zmieniło się jego spojrzenie na fotografowanie. Przez pewien czas myślał nawet o powrocie do fotografii tradycyjnej, analogowej. Ale potem odkrył możliwości… telefonów komórkowych, smartfonów.

Czym są tytułowe “miniatury”? To zdjęcia robione właśnie przy użyciu takiego niewielkiego, łatwego w obsłudze sprzętu. W ruchu, na szybko, podczas spaceru, jazdy autobusem, przez uchylone okno… Dzięki nim można uchwycić codzienne, ulotne chwile.

Zapraszamy na wystawę. Będzie ją można oglądać w Galerii Kina Goplana do połowy kwietnia.