Autor:
Kategoria:
Link

Międzynarodowy Konkurs Na Plakat Filmowy 2017

Dom Kultury Zacisze wraz z Filmoteką Narodową, Warszawską Szkołą Filmową organizuje Międzynarodowy Konkurs na Plakat Filmowy skierowany do uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, uczęszczających do szkół w Polsce oraz polskich szkół w Holandii, Belgii, Anglii, Białorusi i Litwie i w wielu innych krajach. Przedmiotem konkursu jest plakat stworzony do jednego z pięciu filmów w technikach plastycznych, w formacie A2: „Człowiek z marmuru”, „Eroica”, „Szczurołap”, „Urząd”, „Defilada”.

Prace oceniać będą: Andrzej Pągowski, Krzysztof Hejke, Marek Pawłowski i Dorota Petrus.

Andrzej Pągowski: W dzisiejszych czasach młodzież pozbawiona jest edukacji estetycznej, każdy projekt który pozwala jej zapoznać się z dorobkiem kulturowym jest bardzo ważny. W przypadku plakatu tradycje i jakość polskiej szkoły plakatu powoduje, że każda próba odzyskania dawnej świetności jest godna poparcia. (…) Należy młodym ludziom uświadomić i wskazać różnicę między profesjonalnym projektem a komercyjną reklamową szmirą. To jak wychowamy młodych ludzi, zaowocuje w przyszłości świadomymi odbiorcami sztuki.

W pracach oceniane będą: poziom artystyczny, nawiązanie do tematu, przekazanie treści oraz klimatu filmu za pomocą elementów malarskich i graficznych. Najlepsze prace wybrane przez jury zostaną nagrodzone 12 czerwca 2017 w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej podczas VIII Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Termin nadsyłania prac: do 23 maja 2017
Wręczenie nagród: 12 czerwca 2017

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3562 (z tej strony można pobrać regulamin i kartę zgłoszenia) oraz https://www.facebook.com/events/1800898160229366/