Konkurs “Kocham Połczyn-Zdrój”

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju ogłasza konkurs na esej lub pracę plastyczną pod nazwą “Kocham Połczyn-Zdrój”, który jest częścią szerszej akcji społecznej o tej samej nazwie. Całość przedsięwzięcia patronatem objął Burmistrz Połczyna-Zdroju, Sebastian Witek. Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy, którzy czują więź z naszą miejscowością, bez względu na wiek. Każdy kto zdecyduje się na udział w konkursie będzie miał za zadaniem napisać esej na jeden z trzech zaproponowanych tematów. Przygotowane tematy zostały zadedykowane określonym kategoriom wiekowym. Najmłodsi do 12 roku życia będą natomiast mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej. Na laureatów konkursu w 4 kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody, których suma wynosi 1800 złotych, ale to nie wszystko. Najlepsze prace zostaną wydane w specjalnym opracowaniu i umieszczone w kapsule czasu, na pamiątkę przyszłym pokoleniom Połczyna-Zdroju pod tablicą z herbem miasta przy skwerze na ulicy 5 Marca. Któż nie chciałby przejść do historii?

ADRESACI I KATEGORIE WIEKOWE:

Adresatami konkursu są wszyscy, którzy kochają Połczyn-Zdrój, zarówno jego mieszkańcy, jak i Ci, którzy po prostu, kiedyś odwiedzili naszą miejscowość, urodzili się tutaj lub mieszkali przez jakiś czas. W ramach konkursu organizatorzy przewidzieli cztery kategorie wiekowe:

KATEGORIA I: Dzieci I (do 12 lat);
KATEGORIA II: Dzieci II (od 13-15 lat);
KATEGORIA III: Młodzież i dorośli (od 16 do 24 lat);
KATEGORIA IV: Dorośli (powyżej 24 lat).

ZADANIE I PROPONOWANE TEMATY:

Zadanie każdego uczestnika konkursu polega na napisaniu eseju lub wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką na jeden z wybranych tematów, według następujących zaleceń:

A) Za co kocham Połczyn-Zdrój?
(temat na esej dla kategorii wiekowej II)

B) Moje miasto przyszłości. Jak będzie wyglądał Połczyn-Zdrój za 100 lat?
(temat dla kategorii I (praca plastyczna) oraz kategorii III (esej))

C) Moje najpiękniejsze wspomnienie związane z Połczynem-Zdrój?
(temat dla kategorii IV)

Jak wynika z powyższego, praca plastyczna przewidziana jest wyłącznie dla kategorii I (dzieci do lat 12), na temat: “Moje miasto przyszłości. Jak będzie wyglądał Połczyn-Zdrój za 100 lat?”.

TERMINY WYKONANIA I SPOSÓB DOSTARCZENIA PRAC:

Ukończony esej lub pracę plastyczną (jej skan) należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: dyrektor@ckpolczyn.pl do 15 czerwca 2020 roku wraz z oświadczeniem, którego treść znajduje się w poniżej załączonym Regulaminie.

LAUREACI I NAGRODY:

  • Nagrody główna w kategorii I i II to bon podarunkowy o wartości 200 zł na zakupy w Empik.
  • Nagrody główna w kategorii III i IV to bon podarunkowy o wartości 300 zł na zakupy w Empik.
  • Ponadto przyznamy po 3 wyróżnienia w każdej kategorii. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody pocieszenia w postaci książek.
  • Wszyscy laureaci otrzymają także pamiątkowe dyplomy.

REGULAMIN