KONCERT KULT W POŁCZYNIE-ZDROJU!

KULT najbardziej rozpoznawalny i utytułowany polski zespół rockowy wraz z charyzmatycznym liderem, wokalistą i autorem tekstów Kazikiem Staszewskim, zagrał w Połczynie-Zdroju w dniu 10 lipca podczas Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2022 jako największa jego gwiazda.

KULT ma już na swoim koncie ponad 3000 koncertów. Muzycy występowali dziewięciokrotnie w Jarocinie i na wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Po raz pierwszy zagrali w Połczynie-Zdroju. Był to najważniejszy koncert ostatnich dziesięcioleci, który przejdzie do historii naszego miasta oraz połczyńskiego amfiteatru. Tym bardziej, że występ Kultu był bardzo udany i trwał blisko trzy godziny, co potwierdza, że zespół czuł się w naszej miejscowości wyśmienicie.

Dla wielu fanów Kultu pochodzących z naszej gminy, koncert miał wymiar inny niż wszystkie. Mimo, że już uczestniczyli w wielu koncertach zespołu w Polsce, koncert w Połczynie-Zdroju był dla nich szczególny i trudno się temu dziwić. Przyjechali za swoim marzeniem do rodzinnego miasta z całego kraju, Europy, a nawet świata. Do “kurortu z duszą” zjechali także fani nie pochodzący z naszego miasta, m.in. gościli u nas “Kult-turyści”, którzy byli zauważalni dzięki biało-czerwonym flagom.

Koncert Kult w Połczynie-Zdroju był szczególny także z innego względu. Otworzyła go nasza mieszkanka, 10-letnia Marysia Mączka, która wspólnie z zespołem wykonała utwór pt. “Kołysanka Stalinowska”. Za co otrzymała gorące brawa od licznie zebranej publiczności.

W dalszej części koncertu usłyszeliśmy w kolejności następujące utwory: “Oni chcą Ciebie”, “Maria ma syna”, “Wiara”, “Pasażer”, “Parada wspomnień”, “Prosto”, “Rafi”, “Madryt”, “Baranek”, “Prawo się wali”, “Wolność”, “Krew boga”, “Chcę miłości”, “Wstyd”, “Słońce (Janusz)”, “Gdy nie ma dzieci”, “Brooklyńska rada żydów”, “Kaseta TDK”, “Polska”, “Konsument”, “Królowa życia”, “Lewe lewe loff”, “Poznaj swój raj”, “Hej, czy nie wiecie”, “Ręce do góry”, “Arahja”, “Celina”, Wódka”, “Ziemia obiecana”.
Zespół zagrał w składzie: Kazik Staszewski (śpiew, saksofon), Konrad Wantrych (klawisze), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Wojciech Jabłoński (gitara), Tomasz Goehs (perkusja), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofon tenorowy, saksofon barytonowy), Jarosław Ważny (puzon). Gościnnie wystąpili: Marysia Mączka i Krzysztof Radzimski (Dr Yry).

Opracowanie i fot. Krzysztof Szewczuk
Fot. Grzegorz Grocholski