IX NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W KOŁACZU

Po raz IX zorganizowaliśmy w Kołaczu tzw. “Noc Świętojańską”, na którą przyjechały dzieci i reprezentacje sołectw z całej Gminy Połczyn-Zdrój. Tradycyjnie w ramach tego wydarzenia przeprowadziliśmy plebiscyt na najładniejszy wianek, który w tym roku wygrało Sołectwo Czarnkowie. Drugie miejsce w tym plebiscycie przypadło Sołectwu Popielewo, zaś trzecie miejsce Sołectwu Kołacz.

Po rozstrzygnięciu plebiscytu licznie zebrani uczestnicy przeszli nad Jezioro Kołackie, aby wypuścić wianki do wody. Dzieci miały przy tym dużo frajdy.

Czym byłaby “Noc Świętojańska” bez poszukiwania mitycznego kwiatu paproci? W drodze powrotnej odbył się konkurs poszukiwania ukrytego w lesie kwiatu. Zwycięzcą okazał się Filip Pałczyński z Brusna, który otrzymał nagrodę oraz wyróżnienie w postaci szarfy i korony.

Na zakończenie dzieci bawiły się z animatorami na boisku w okolicach Filii Bibliotecznej w Kołaczu. Nie zabrakło gier, zabaw mini-disco i atrakcji związanych z przyjazdem wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołacza.