Grupa Teatralna w czerwcu

Podczas dużych imprez plenerowych odbywających się w naszym mieście można spotkać młodych ludzi wcielających się w postacie z utworów literackich dla dzieci i dorosłych. Są to aktorzy z Grupy Teatralnej działającej przy Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju. W tajniki aktorstwa wprowadza ich instr. Emilia Majchrzak-Pondo.

Zespół wrósł w pejzaż Połczyna. Tylko tu można natknąć się na Królową Kier, Szalonego Kapelusznika, Białego Królika, Szaraka bez Piątej Klepki (“Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla), Ambrożego Kleksa, Wielkiego Bajarza, Doktora Paj-Chi-Wo, Królowę Abę (“Podróże Pana Kleksa” Jana Brzechwy), Dorotkę, Wiedźmy, Manczkinów („Czarnoksiężnik z Krainy Oz” L. Franka Bauma), Izabellę Łęcką, Stanisława Wokulskiego (“Lalka” Bolesława Prusa) oraz wiele, wiele innych postaci.

Ups… pomyłka: już nie “tylko tu”. Grupa 18 czerwca odwiedziła Stargard i wzięła udział w 16 Festynie na ulicy “Magicznej”, odbywającym się w ramach obchodów Dni Stargardu. Tak więc nie tylko połczynianie, ale również stargardzianie mieli okazję poznać naszych artystów. Oglądając inscenizację, razem z Dorotką zawędrowali do “Porcelanowej Krainy” – jednej z wielu krain mijanych w drodze do pałacu Wielkiego Czarnoksiężnika Oza.

(Film i fot. – Mariola Paczewska)

Grupę można zobaczyć nie tylko w plenerze, występuje też na tradycyjnej scenie – np. w spektaklach ”Baśń o Kapciuszku” (scenariusz – Agnieszka Machocka i Ewa Urbańska, reżyseria – Emilia Majchrzak) i “Raj utracony” (scenariusz – Justyna Czernicka, reżyseria – Emilia Majchrzak). Niedawno, bo 27 czerwca, mieliśmy okazję obejrzeć w Kinie Goplana właśnie przedstawienie “Raj utracony”, oparte na motywach znanej humoreski Marka Twaina pt. „Pamiętniki Adama i Ewy”.

raj utracony

Zbliżają się Dni Miasta Połczyn-Zdrój. Podczas obchodów odbędzie się III finał Konkursu na strój w stylu RETRO. Modelki i modele prezentujący stroje wystąpią podczas finału w kilku scenach przygotowanych na podstawie “Lalki” Bolesława Prusa. Młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej już od dłuższego czasu widywani byli w strojach “z epoki” – a to w Parku Zdrojowym, innym razem na Pikniku nad Zalewem, w czasie Majówki… Spacerująca młodzież wzbudzała powszechne zainteresowanie, wszak w XXI wieku nieczęsto można spotkać ludzi w dziewiętnastowiecznych strojach… Podczas jednego z takich czerwcowych spacerów powstał film pt. “Lalka w Połczynie-Zdroju”, reklamujący Dni Miasta oraz III finał Konkursu na strój RETRO.

Zachęcamy do obejrzenia: