Formacja taneczna OMEN – Mistrzynie Polski z Połczyna-Zdroju

Formacja taneczna disco show OMEN podczas spotkania z Burmistrzem Połczyna-Zdroju Sebastianem Witkiem.

Z radością informujemy o tym, że nasza formacja taneczna disco show OMEN podczas niedawnych Mistrzostw Polski WADF 2021 w Płocku w kategorii mini formacja disco show do lat 15 ,,Ulice Bronxu” zajęła I miejsce. Tytuł Mistrzyń Polski zdobyły: Hanna Bieżanowska, Maria Chmura, Katarzyna Kowzan, Eliza Kubacka, Nina Lipian, Wiktoria Majchrzak, Magdalena Redzimska. Zespół prowadzi od samego początku instruktor Iwona Kruk.

W czwartek 2 grudnia 2021 r. na specjalnie zorganizowanym spotkaniu w Urzędzie Miejskim Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek wraz z dyrektorem CK Krzysztofem Szewczukiem oraz Sekretarzem Jackiem Brzozowskim złożyli serdeczne gratulacje i podziękowania zespołowi, instruktor Iwonie Kruk, koordynator ARA w CK Magdalenie Antolak, a także rodzicom.

INFORMACJA O ZESPOLE:

Zespół powstał w 2013 roku i jest prowadzony przez instruktor Iwonę Kruk. Skład formacji w trakcie tych lat ulegał zmianie, w chwili obecnej zespół liczy dziewięciu tancerzy i należą do niego: Maria Chmura, Hanna Bieżanowska, Katarzyna Kowzan, Nina Lipian, Redzimska Magda, Wiktoria Majchrzak, Eliza Kubacka, Aleksandra Bieżanowska, Lena Madej.

Zespół uczstniczy w ogólnopolskich przeglądach oraz konkursach i ma na koncie wiele nagród, w tym tytuł Mistrza Polski, który wywalczył na Mistrzostwach Polski WADF 2021 w Płocku w kategorii mini formacja disco show do lat 15 ,,Ulice Bronxu”. W swoim portfolio formacja ma również m.in.: II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca MAZOVIA OPEN 2020 w Warszawie; II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie 2019; II miejscena na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Bydgoszczy 2019; I miejsce kat. disco show 9-15 lat ,,Magiczny świat” na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Łebie oraz III miejsce w kat. inne formy tańca, juniorzy młodsi ,,Magiczny Świat” na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Poznaniu; I miejsce w Otwarty Pucharze Polski w Karpaczu 2018 oraz przejście przez etap kwalifikacji i udział formacji w kat. inne formy tańca do lat 12 na 39 MIĘDZYNARODOWYM DZIECIĘCYM FESTIWALU PIOSENKI i TAŃCA KONIN 2018.

INFORMACJA O INSTRUKTORZE:

Iwona Kruk – instruktor tańca zatrudniona w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju od 2003 roku. Absolwentka 2-letniego instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego z dziedziny tańca współczesnego w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Trenerka formacji tanecznych disco dance, disco show, show dance, organizatorkę obozów tanecznych dla dzieci. Pani Instruktor nie tylko uczy tego rodzaju sztuki, ale i sama tańczy, jako tancerka zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Mambo i Salsie. Aktualnie prowadzi cztery sekcje taneczne w Klubie Tańca i Fitness OMEN (trzy w Połczynie-Zdroju oraz jedną w Redle). Zespoły prowadzone przez Panią Iwonę Kruk, niejednokrotnie zdobywały najwyższe podium na Ogólnopolskich Festiwalach, Turniejach Tańca.