Ferie zimowe w placówkach wiejskich ‘2018

Filie biblioteczne i świetlice wiejskie wchodzące w skład Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zapraszają dzieci na zajęcia feryjne.

Każda z placówek proponuje zupełnie inne zajęcia, według własnego programu tematycznego. We wszystkich świetlicach i bibliotekach dzieci poznają zasady, którymi się powinny kierować, aby spędzić bezpieczne ferie – przeprowadzone będą pogadanki, spotkania z policjantem lub strażakiem.

Filia Biblioteczna w Gawrońcu zaprasza na cykl zajęć ruchowych, plastycznych i tanecznych pod hasłem “Ruch to zdrowie – czyli ferie na sportowo”. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki oraz od środy do soboty w godzinach 14.00-18.00.
W programie ferii są m.in. zajęcia plastyczne (“Mój portret” – malowanie na podłodze na dużym formacie z zawiązanymi oczami; “Tworzę obraz” – plastyka i ruch), gry i zabawy stolikowe, ruchowe i komputerowe, czytanie bajek, piesza wycieczka z elementami gimnastyki, zajęcia ruchowo-taneczne “Relax na leżąco”, wycieczka piesza oraz gry i zabawy ruchowe “Poruszajmy się”, zajęcia kulinarne “Coś na ząb”, zajęcia pod hasłem “Małe pasje”, ogniska z kiełbaskami i słodkim poczęstunkiem.

Filia Biblioteczna w Kołaczu będzie realizowała ferie zimowe pt.”Gazetowe wariacje”. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-17.00. Przeprowadzane będą m.in. zajęcia plastyczne z wykorzystaniem gazet, podczas których powstaną stworki, maski, ozdoby, kostiumy, lampiony, statki, samoloty oraz bajkowy zamek. Nie zabraknie oczywiście wspólnego czytania gazet przed ich wykorzystaniem. Odbędą się także zajęcia kulinarne i plenerowe oraz wyjazd do kina.

Filia Biblioteczna w Popielewie zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00. W programie zajęć feryjnych znajdą się: zajęcia animacyjno-czytelnicze “Zimowe sposoby na dobry nastrój”, zajęcia literacko-plastyczne “Zima w tęczowych kolorach”, zajęcia literackie “Rytmy i rymy”, podczas których dzieci będą rozwijać swoje zdolności twórcze (spróbują samodzielnie układać wierszyki), zabawę literacko-plastyczną “Razem weselej” (zagadki, krzyżówki, rebusy, łamigłówki), konkurs plastyczny “Zanim wrócą bociany”, potyczki “Ciekawe, dlaczego …” o tytuł OMNIBUSA, podczas których drużyny zabłysną swoją wiedzą na temat przyrody, spotkanie literackie z poezją J. Tuwima pt. “Pociąg w bibliotece?”, podczas którego dzieci przedstawią treść wiersza w formie pantomimy oraz stworzą ilustracje plastyczne, zajęcia plastyczne z wykorzystaniem techniki origami i kiri-origami pt.”Magiczny papierowy świat” oraz spotkanie karnawałowe połączone z tworzeniem kolorowych masek zwierząt i bohaterów bajkowych. Na zakończenie ferii planowane jest wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Filia Biblioteczna w Redle zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-17.00. W programie ferii znajdą się: zajęcia kulinarne oraz plastyczne (“Zimowe krajobrazy” i inne), wspólne czytanie bajek oraz wykonywanie do nich ilustracji, dzień komputerowy, zabawy edukacyjne (kalambury, rebusy, quizy), wyprawy plenerowe do lasu połączone z dokarmianiem ptaków, wyprawa do strzelnicy w Kołaczu. Na zakończenie ferii odbędzie się spotkanie integracyjne z konkursami, grami i zabawami.

Świetlica Wiejska w Borkowie zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-15.00. Podczas ferii odbywać się będą: zajęcia plastyczne, podczas których powstaną np. laurki na Dzień Babci i Dziadka, zajęcia kulinarne (dzieci i pani świetlicowa upieką ciasteczka, faworki i usmażą frytki), gry i zabawy stolikowe, zajęcia literackie “Czytanka – Przytulanka” (czytanie bajek przy kominku), konkursy i rozgrywki sportowe w świetlicy oraz zabawy i zajęcia sprawnościowe w plenerze.

Świetlica Wiejska w Bronowie proponuje ferie zimowe od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-17.00. Zaprosi m.in. na proekologiczne zajęcia plastyczne, podczas których powstaną kukiełki z siana i ubranka z różnych materiałów oraz zwierzaczki z rolek od papieru i papierowych talerzyków, dzieci stworzą też prace w dużym formacie o tematyce zimowej. Świetlica proponuje również pogawędkę z leśniczym, i jednocześnie członkiem kółka łowieckiego”Cyranka”, na temat zwierząt żyjących w okolicznym lesie i dokarmiania ich zimą, wyprawę do lasu z przygotowanym przez dzieci pokarmem dla zwierząt, zimowy spacer po okolicy oraz gry i zabawy animacyjne. 20 stycznia odbędzie się spotkanie choinkowe, podczas którego dzieci i młodzież wezmą udział w grach, konkursach i zabawach oraz spotkają… Mikołaja. Choinka zorganizowana zostanie wspólnie z Radą Sołecką. O ile pogoda dopisze – na zakończenie ferii odbędzie się kulig z ogniskiem.

Świetlica Wiejska w Bruśnie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feryjne od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00. W programie znajdą się m.in.: zajęcia plastyczne “Lubię zimę i śniegowe zabawy” (tworzenie z masy solnej), gry, zabawy ruchowe i stolikowe, wyprawy do lasu i dokarmianie zwierząt. Na zakończenie ferii odbędzie się spotkanie karnawałowe oraz konkurs na najbardziej oryginalny strój karnawałowy.

Świetlica Wiejska w Buślarach proponuje ferie od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00. Odbywać się tu będą m.in.: zajęcia plastyczno-manualne oraz wyplatanie z papierowej wikliny, zajęcia kulinarne, rozgrywki sportowe (m.in. turniej tenisa stołowego), wyprawy plenerowe połączone z ogniskiem. Ferie zakończą się spotkaniem karnawałowym na wesoło: zabawami i konkursami z nagrodami oraz słodkim poczęstunkiem.

Świetlica Wiejska w Czarnkowiu zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feryjne w poniedziałki, środy, czwartki oraz piątki w godzinach 11.00-19.00. Proponuje m.in. zajęcia plastyczne z wykorzystaniem kolorowej soli, butelek plastikowych, słoików, butelek szklanych, skrawków tkanin i naczyń jednorazowych. Z tych materiałów powstaną m.im.: witraże, instrumenty muzyczne, kukiełki, wazony, zegarki itp.

Świetlica Wiejska w Łęgach zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00. W programie ferii znajdą się m.in.: zajęcia w plenerze, zajęcia kulinarne, gry i zabawy ruchowe oraz stolikowe, zajęcia komputerowe. Świetlica zaprasza również na: Dzień Babci i Dziadka, ognisko, spotkanie karnawałowe oraz wyjazd do kina.

Świetlica Wiejska w Łośnicy zaprasza na zajęcia feryjne w poniedziałki i piątki w godzinach 8.00 -12.00 oraz od wtorku do czwartku w godzinach 8.00-12.00 oraz 14.00-18.00.
W programie ferii są m.in.: poranki z książką (głośne czytanie bajek), poranna gimnastyka, zajęcia manualne (zabawa z modeliną, ciastoliną, nauka szycia – laleczki „Motanki” i fartuszki oraz poduszki z kolorowych materiałów, wykonywanie naszyjników z wstążek i koralików), zajęcia plastyczne i plastyczno-techniczne (tworzenie plakatu pt. „Moje ferie”, robienie znaków drogowych, barwienie materiałów, stworzenie pejzażu “Zima w świetlicy” – praca z kartonem i watą), rozgrywki sportowe oraz zajęcia sprawnościowe (gry i zabawy ruchowe z elementami rywalizacji), wyprawy plenerowe oraz gry terenowe (podchody, zbijany), zimowa olimpiada sportowa. Na zakończenie ferii odbędzie się spotkanie karnawałowe.

Świetlica Wiejska w Ostrym Bardzie będzie realizowała ferie dla dzieci i młodzieży w poniedziałki i piątki w godzinach od 14.00 do 18.00. Zaprasza m.in. na: zajęcia manualne (nauka szycia – laleczki “Motanki” i fartuszki oraz poduszki z kolorowych materiałów), zajęcia praktyczno-techniczne (barwienie materiałów itp.), gry i zabawy na świeżym powietrzu, zimową olimpiadę sportową, wyprawę do parku, rozgrywki sportowe (gry i zabawy ruchowe z elementami rywalizacji). Na zakończenie ferii odbędzie się spotkanie karnawałowe.

Świetlica Wiejska w Szeligowie zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-17.00 na zajęcia pt. “Ferie na wesoło i sportowo”. W programie zajęć m.in.: głośne czytanie ulubionych bajek i wierszy, gry i zabawy ruchowe oraz stolikowe, wyprawy plenerowe (piesze wycieczki do lasu połączone z dokarmianiem ptaków), zajęcia komputerowe i plastyczne, konkurs plastyczny “Zimowe krajobrazy”, zimowy wyjazd nad morze oraz do kina, spotkanie choinkowe z Mikołajem oraz ognisko z kiełbaskami.

Świetlica Wiejska w Zajączkówku zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feryjne w poniedziałek, od środy do piątku oraz w niedzielę w godzinach od 16.00 do 20.00. W ramach zajęć odbędą się: gry i zabawy ruchowe oraz stolikowe, zajęcia plastyczne (origami i papierowa wiklina), rozgrywki tenisa stołowego, wyprawy plenerowe oraz zimowe zajęcia fotograficzne. 27 stycznia na zakończenie ferii odbędzie się spotkanie choinkowe z Mikołajem zorganizowane wspólnie z Radami Sołeckimi Zajączkówko i Zajączkowo. Wezmą w nim udział mieszkańcy Zajączkówka, Zajączkowa, Borucina i Rzęsnej.