FERIE ZIMOWE 2019 W PLACÓWKACH WIEJSKICH

Placówki wiejskie będę realizowały ferie zimowe w ramach własnych programów tematycznych. W każdej placówce odbędzie się spotkanie dotyczące bezpiecznych ferii w formie przeprowadzenia pogadanki, spotkania z policjantem lub strażakiem.

FILIE BIBLIOTECZNE:

Filia Biblioteczna w Redle zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach 12.0-18.00. W programie ferii znajdą się: zajęcia kulinarne oraz plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, dzień komputerowy, gry i zabawy stolikowe, wyprawy plenerowe do lasu połączone z dokarmianiem zwierząt oraz ognisko. Na zakończenie ferii odbędzie się spotkanie integracyjne z konkursami, grami i zabawami.

Filia Biblioteczna w Kołaczu będzie realizowała ferie zimowe pt.”Zimowe czary w bibliotece” od poniedziałku do piątku w godzinach 11.30-19.30. Na ferie zaplanowano: Dzień Babci I Dziadka 28.01, spotkanie z ratownikiem medycznym – “Pierwsza pomoc”, spotkanie z hodowcami gołębi pocztowych – “Jak dbać o hodowlę gołębi pocztowych”, spotkanie ze strażakami OSP Kołacz – wspólne zabawy, zajęcia plastyczno-manualne, gry i zabawy stolikowe, wyjścia w plener, wyjazd do kina do Połczyna-Zdroju, czytanie bajek – zabawy z książką, spotkanie karnawałowe – mile widziane przebranie! W zależności od pogody odbędą się także: zabawy na śniegu i wspólne lepienie bałwana, kulig i ognisko.

Filia Biblioteczna w Gawrońcu zaprasza na zajęcia feryjne pt.”Ferie na luzie”. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki, czwartki, piątki i i soboty od 14.00 do 18.00 oraz w środy od 11.30 do 15.30. Każdego dnia ferii dzieci będą miały możliwość uczestniczenia w różnych zabawach i grach ruchowych z piłką, ping-pongiem, zagrania w piłkarzyki oraz w gry komputerowe i planszowe. Odbędą się także zajęcia kulinarne: sałatki karnawałowe i kolorowe kanapki – dzieci nabywać będą umiejętności higienicznego przygotowywania posiłków oraz bezpiecznego posługiwania się sztućcami i innymi przyrządami kuchennymi. Nie zapomnimy o książce – wyruszymy w podróż do krainy śniegu, będziemy w świecie baśni H.CH.Andersena- zapoznamy się z wybraną baśnią , do której wykonamy ilustracje oraz pobawimy się w kalambury baśniowe. Na zajęciach plastycznych zaprojektujemy i wykonamy maski karnawałowe oraz zimowo-karnawałowe dekoracje w bibliotece. Ferie zakończymy ogniskiem z kiełbaskami przy fajnej zabawie w klimacie karnawału. Planujemy także pojechać do Połczyna-Zdroju do kina na fajną bajkę oraz spacer po połczyńskim parku.

Filia Biblioteczna w Popielewie realizować będzie zajęcia feryjne od poniedziałku do czwartku godzinach 10.00-17.30.W programie zajęć znajdą się: czytanie bajek, gry i zabawy świetlicowe (gry planszowe, układanie puzzli, zabawy ruchowe itp.),zajęcia plastyczne (kartki walentynkowe, sztuka układania papieru np. serwetki, tulipany, kolorowanie malowanek “Bezpieczne ferie”), konkurs na najładniejszą pracę związaną z czytaną bajką – technika dowolna, nauka pisania na komputerze oraz konkurs na najładniejszą pracę wykonaną w programie Microsoft Word. Odbędą się także spacery po okolicy. Na zakończenie ferii – wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz konkursy i zabawy.

ŚWIETLICE WIEJSKIE:

Świetlica Wiejska w Borkowie będzie realizowała ferie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. W ramach ferii odbędą się: zajęcia plastyczne – praca z plasteliną i modeliną, robienie dekoracji ze wstążki, gry i zabawy w świetlicy oraz zabawy na śniegu.

Świetlica Wiejska w Bronowie będzie realizowała ferie zimowe od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-17.00. Głównym tematem zajęć będą warsztaty techniczno-plastyczne: budowa karmników dla ptaków z różnych materiałów, prace malowane mrozem i kredą na różnych tłach, wykonywanie ramek na zdjęcia, robienie bałwanków ze skarpet i ryżu. Zajęciom będą towarzyszyły także zabawy ruchowe i gry planszowe. Planowany jest spacer do lasu i dokarmianie zwierząt, kulig z ogniskiem oraz wyjazd do Kołobrzegu.

Świetlica Wiejska w Bruśnie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feryjne od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. W programie zajęć feryjnych znajdą się m.in.: zajecia plastyczne nt.”Lubię zimę i śniegowe zabawy” – tworzenie z masy solnej, gry i zabawy ruchowe i stolikowe, wyprawy do lasu i dokarmianie zwierząt. Na zakończenie ferii odbędzie się spotkanie karnawałowe.

Świetlica Wiejska w Czarnkowiu zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feryjne od wtorku do piątku od godziny 13.00 do 17.00. Będą to głównie zajęcia plastyczne z wykorzystaniem: makulatury, plastikowych butelek, gałązek drzew i krzewów, tiulowych materiałów, drewnianych deseczek itp. Z materiałów tych powstaną m.in. serduszka z papierowej wikliny oraz gałązek, lampiony, wazony i przyborniki z plastikowych butelek i deseczek. Powstaną również litery przestrzenne z włóczki i kordonku. Zajęciom towarzyszyć będą różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. 

Świetlica Wiejska w Łęgach organizuje ferie dla dzieci pt. “Przełam lody” od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 19.00. Celem zajęć jest “oderwanie” uwagi dzieci od komputerów. Wspólnie z dziećmi zostały zaplanowane następujące zajęcia: konkursy plastyczne, rozgrywki tenisa stołowego, zabawy na śniegu, tworzenie plakatów “Bezpieczne ferie”, zabawy grupowe dla dzieci i młodzieży, kuligi, domowe wypieki, spotkanie przebierańców, spacery po okolicy oraz gry stolikowe. Na zakończenie ferii odbędzie się ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Świetlica Wiejska w Łośnicy zaprasza na zajęcia feryjne w poniedziałki w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz we wtorki i środy w godzinach od 10.00 do 17.00. W ramach ferii odbędą się: zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, gry i zabawy, spacery, zajęcia czytelnicze (czytanie bajek), ognisko (w zależności od pogody), zajęcia “Jak dbać o zdrowie”, pogadanki tematyczne oraz zajęcia inspirowane przez dzieci.

Świetlica Wiejska w Ostrym Bardzie będzie realizowała ferie dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00. Ferie rozpoczną się ogniskiem z wspólnym pieczeniem kiełbasek, grami i zabawami. W ramach zajęć odbędą się m.in.: wycieczki do lasu i dokarmianiem zwierząt, zajęcia plastyczno-techniczno-manualne, gry i zabawy ruchowe i stolikowe, rozwiązywanie rebusów, zagadek i krzyżówek, zajęcia kulinarne, czytanie książek, spacery po okolicy i zabawy plenerowe. Odbędą się także turnieje gier planszowych.

Świetlica Wiejska w Szeligowie zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 17.00 na zajęcia feryjne pt. “Ferie na wesoło i sportowo”. W programie zajęć są m.in.: gry i zabawy ruchowe i stolikowe, wyprawy plenerowe: piesze wycieczki do lasu i spacery po okolicy, zajęcia plastyczne – “Zimowe krajobrazy”, zimowy wyjazd nad morze oraz do kina do Połczyna-Zdroju, spotkanie choinkowe z Mikołajem, ognisko z kiełbaskami.