DOŁĄCZ DO DRUŻYNY BĘBNIARSKIEJ MAGICZNEJ ULICY PARASOLI W POŁCZYNIE-ZDROJU!

Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zaprasza na warsztaty Samby Batucady na brazylijskich bębnach wszystkich zainteresowanych w wieku od 12 roku życia. Pierwsze zajęcia, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, odbędą się na początku maja. Docelowo zależy nam na powstaniu drużyny bębniarskiej Magicznej Ulicy Parasoli, która swój debiut będzie miała podczas tegorocznego otwarcia ulicy. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję nauczyć się gry na brazylijskich instrumentach perkusyjnych takich jak: agogo, tamborim, chocalho, caixa, repinique, sudro pod okiem specjalisty w klasie perkusji Rafała Krzanowskiego wykładającego w Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie, współpracującego m.in. Filharmonią Szczecińską, założyciela i prowadzącego zespół Bloco Pomerania.

Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych i będą polegały na przybliżeniu instrumentarium oraz prostych, podstawowych sambowych zagrywek rytmicznych z karnawałowym swingiem. Poszerzą świadomość muzyczną, ukażą możliwość poznawania muzyki bez potrzeby czytania nut. A także przyczynią się do rozwoju pamięć muzyczno-rytmicznej.

Organizator zapewnia instrumenty podczas zajęć. Będą one odbywały się dwa razy w miesiącu, w soboty. Zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkich zainteresowanych, także z okolicznych dla Połczyna-Zdroju gmin i powiatów. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 90 zł, mieszkańcy Gminy Połczyn-Zdrój wnoszą opłatę 45 zł.

O INSTRUKTORZE:

Rafał Krzanowski asystent w klasie perkusji na Wydziale Instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie, specjalizacja: perkusja. Od 1998 roku współpracuje z Filharmonią Szczecińską, Operą na Zamku, Orkiestrą Academia. Uczestniczy w projektach Teatru Współczesnego, Zamku Książąt Pomorskich, Baltic Neopolis Orchestra, Festiwalu Muzyki Kameralnej Artelier oraz współpracuje z polskim duetem perkusyjnym Hob-Beats. Od 2004 roku współtworzy zespół Sambal. Członek międzynarodowej grupy Bloco X. Koncertuje w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech (m.in. Festiwal CrossDrumming, Bremer Karneval, Festiwal Kody, Sziget Festiwal). Inicjator festiwalu Bom dia Samba 2011 przy Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoje doświadczenie przekazuje organizując liczne warsztaty batucadowe w Polsce. Tworzy szczecińskie Bloco Pomerania. Pedagog w muzycznych szkołach podstawowych. Propagator sztuki perkusyjnej w różnej jej odsłonach. Z profesorem AS drem hab. Jorge Valcarcel Gregorio rozwija ideę perkusyjnej muzyki kameralnej w akademickim zespole PercusionistAS. Tworzy „Migiem na Majka” czyli nowatorski projekt samba i hiphop dla osób niedosłyszących i głuchych w Szczecinie. Od 2006 do 2010 roku zatrudniony na stanowisku asystenta w klasie perkusji w Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie. A od roku 2010 asystent w Akademii Sztuki.

Kursy mistrzowskie w Żaganiu, Berlinie, Kolonii, Rio de Janeiro pod okiem takich sław jak J. Beck, R. Flores, K. Szymanowski, S. Raiz, S. Krakowski, Mestre Jonas.

Studia ukończył w klasie perkusji prof. Jorge Luisa Valcarcela Gregoria w Akademii Muzycznej w Poznaniu, filia w Szczecinie. W 2006 roku Dyplom (perkusja – pedagogika instrumentalna) z wyróżnieniem i nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W 2004 i 2005 roku laureat I nagrody w Akademickim konkursie Miniatury.