Darz Bór! – fotoreportaż

W Połczynie-Zdroju 2 września 2017 r. odbyły się XVI Euroregionalne Spotkania Łowieckie DARZ BÓR 2017.

Po rocznej przerwie zaproszono do naszego miasta myśliwych z całego kraju (i nie tylko) na kolejne, już szesnaste Spotkania Łowieckie DARZ BÓR 2017. Podczas imprezy rozegrano zawody strzeleckie na strzelnicy w Łężku, następnie w Kościele p.w. NP NMP odbyła się Uroczysta Msza Święta Hubertowska. Po mszy, mimo niesprzyjającej pogody, myśliwi przeszli ulicami miasta do Parku Zdrojowego, tam o 12.00 zainaugurowano Spotkania.

W alejkach parkowych przez cały dzień odbywał się jarmark myśliwski. Wiele działo się na scenie, zaproszono m.in. na koncerty sygnalistów myśliwskich “Klangor”, Witolda Sikory z córką Martą i Sikorkami, Kameralnego Chóru Mieszanego “Cantus” z Połczyna-Zdroju i zespołu Żubrosie. Tego dnia w całym kraju trwała akcja Narodowe Czytanie – fragmenty “Wesela” Wyspiańskiego rozbrzmiewały również w Połczynie, z darzborowej sceny. Potem można było obejrzeć pokaz damskiej mody myśliwskiej – odzież prezentowały diany, czyli polujące panie. Zaproszono też na pokazy sokolnicze i psów myśliwskich, oraz Wielkie Gotowanie w wykonaniu Krzysztofa Lechowskiego. Degustowano potrawy myśliwskie oraz tradycyjne produkty regionalne. O 16.00 nastąpiło wręczenie nagród najlepszym uczestników Turnieju dubletów o Połczyńską Flintę.

Wieczorem organizatorzy zaprosili na koncert w wykonaniu Andrzeja Cierniewskiego z zespołem a następnie na Nocne Biesiadowanie w Parku Zdrojowym przy muzyce Joli Tubielewicz z zespołem.

W parku poza jarmarkiem znajdowały się stoiska edukacyjne ośrodków edukacji ekologicznej i nadleśnictw, panie z Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zapraszały do zabawy najmłodszych uczestników Spotkań. W Galerii Kina Goplana w czasie imprezy można było obejrzeć wystawę trofeów i pamiątek myśliwskich. Zaprezentowano m.in. wystawę twórczości Włodzimierza Korsaka – leśnika, pisarza, myśliwego, rysownika i fotografika.

Fot. Piotr Gawroński, Monika Milczarek, Anna Sołowiej