Połczyn-Zdrój. Ponad 500 parasoli w mozaice dedykowanej 75-leciu Pomorza Zachodniego.


Foto CK: Kolorowe parasolki nad ulicą Grunwaldzką w Połczynie-Zdroju 2020 r.

“Magiczna ulica – jedyna taka w Polsce” to nazwa strony na Facebooku poświęconej ulicy Grunwaldzkiej w Połczynie-Zdroju, na której od 2014 roku montowane są kolorowe parasolki zdobiące ten spacerowy deptak. Stanowią one nie lada atrakcję dla turystów odwiedzających ten jedyny w swoim rodzaju, najstarszy zachodniopomorski kurort. Zarówno mieszkańcy jak i odwiedzający Połczyn-Zdrój, chętnie fotografują się na tle parasoli, a następnie udostępniają swoje zdjęcia w sieci.

MAGICZNA ULICA Z LOTU PTAKA:

Połczyńska “magiczna ulica parasoli” to miejsce, które w nadchodzącym sezonie koniecznie należy odwiedzić. W tym roku parasole zostały ułożone w kolorystyce nawiązującej do barw Pomorza Zachodniego. Jak zauważa Krzysztof Szewczuk – dyrektor Centrum Kultury – Postanowiliśmy zadedykować układ kolorystyczny parasoli Pomorzu Zachodniemu z oczywistego powodu. Obchodzimy właśnie 75. rocznicę ustanowienia polskiej administracji na Pomorzu Zachodnim, a Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego uznał 2020 – rokiem 75-lecia Polskiego Pomorza Zachodniego. Warto podkreślić, że to również okrągłe 75 lat polskiej administracji w Połczynie-Zdroju. Dlatego w mozaice parasoli znajduje się napis “75 LAT” w konwencji biało-czerwonej. Tegoroczne przedsięwzięcie w całości zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego za co pragniemy podziękować Panu Marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi.

Na turystów chcących odwiedzić Połczyn-Zdrój i zobaczyć tę wyjątkową mozaikę złożoną z ponad 500 parasoli czekają obok niezapomnianych wrażeń pamiątkowe pocztówki z wizualizacją ulicy w niepowtarzalnej kolorystyce. Będzie można ją nabyć do końca września w Galerii Kina Goplana, gdzie mieści się nowo utworzony Punkt Informacji Turystycznej. Każdy kto zakupi pocztówkę otrzyma potwierdzenie odwiedzenia ulicy w postaci pamiątkowej pieczęci na odwrocie.

To jednak nie koniec atrakcji czekających na turystów odwiedzających “Kurort z duszą” w sezonie letnim 2020. Władze miasta Połczyna-Zdroju planują wzbogacenie wystroju całego deptaku ulicy Grunwaldzkiej także o kolorowe chorągiewki.

00_logo_wersja_podstawowa(cmyk) (1)
Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.