36. Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów

W dniach od 4 do 5 listopada 2022 r. po raz 36. w Połczynie-Zdroju odbędzie się Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów.

Turniej Skamandrytów to dobrze ugruntowane i rozpoznawalne w wydarzenie kulturalne, które od lat gromadzi w “Kurorcie z duszą” miłośników poezji i Skamandrytów z całej Polski. Uczestnicy obok zmagań stricte turniejowych, gdzie rywalizują o atrakcyjne premie finansowe i zaszczytny tytuł Grand Prix, mają również możliwość uczestniczenia w warsztatach i interesujących wydarzenia kulturalnych.

WYDARZENIA TURNIEJOWE:

W piątkowy wieczór nastąpi otwarcie wystawy skamandryckich karykatur autorstwa Arkadiusza Krupy połączonej z happening “Czytamy Skamandrytów”. Głównym punktem piątkowego wieczoru będzie spektakl “Tuwim – pojedynek” w reżyserii Wojciecha Kowalskiego. W sobotę zorganizujemy dla osób chętnych warsztaty, które poprowadzą Wojciech Kowalski z Krzysztofem Baranowskim, a ich celem będzie nagranie wspólnego teledysku do tekstu Tuwima pt. “Do prostego człowieka”. O godzinie 19:00 odbędzie się koncert galowy laureatów, a o godzinie 20:00 finałowy koncert w wykonaniu Janusza Radka “Kameralnie”. W tym roku przygotowaliśmy również atrakcje dla dzieci i młodzieży w postaci turnieju recytatorskiego “Mały Skamander” oraz turnieju wiedzy o Skamandrytach skierowanego do młodzieży. Oba te wydarzenia odbędą sie w dzień poprzedzający główne zmagania turniejowe.

PROGRAM:

3.11. CZWARTEK
10:00 – Turniej recytatorski dla dzieci “Młody Skamander”
12:00 – Powiatowy Turniej wiedzy o Skamandrytach dla szkół

4.11. PIĄTEK
16:00 – Przesłuchania uczestników Turnieju
19:00 – Happening Czytamy Skamandrytów – odsłonięcie karykatur Skamandryckich przed Galerią CK.
20:00 – Spektakl muzyczny “Tuwim – pojedynek”
21:00 – Wieczór turniejowy

5.11. SOBOTA
09:00 – Przesłuchania uczestników Turnieju
15:00 – Spotkanie z Lidią Sadkowską Mokkas autorką książki “Warszawa Skamandrytów”
16:00 – Warsztaty z Krzysztofem Baranowskim i Wojciechem Kowalskim
19:00 – Koncert Galowy Laureatów
20:00 – Koncert Janusza Radka “Kameralnie”.

NAGRODY:

Dla laureatów turnieju obok zaszczytnego tytułu Grand Prix naszego turnieju przygotowaliśmy atrakcyjne premie finansowe, a ich suma wyniesie minimum 8500 zł. Nagroda główna Grand Prix to 2500 zł. Ponadto uczestnicy turnieju będą rywalizować o nagrody w dwóch niezależnych kategoriach: recytacja oraz poezja śpiewana. W każdej z tych kategorii przyznane zostaną trzy premiowane nagrodami miejsca. W kategorii recytacja: pierwsze miejsce to nagroda w wysokości 900 zł, drugie miejsce to nagroda w wysokości 600 zł, zaś trzecie miejsce to nagroda w wysokości 400 zł. W kategorii poezja śpiewana: pierwsze miejsce to nagroda w wysokości 1200 zł, drugie miejsce to nagroda w wysokości 800 zł, zaś trzecie miejsce to nagroda w wysokości 500 zł.

Przewidzieliśmy także nagrody specjalne i wyróżnienia dające uczestnikom możliwość zdobycia dodatkowych gratyfikacji:

  • Nagrodę za interpretację tekstu Juliana Tuwima;
  • Nagrodę dla najlepszego wykonawcy zamieszkałego w powiecie świdwińskim;
  • Nagrodę dla najlepszego wykonawcy zamieszkałego w województwie zachodniopomorskim.

JURY:

Oceną prezentacji zajmie się grono znamienitych Jurorów w składzie: Krzysztof Baranowski (kompozytor, muzyk, aranżer, producent muzyczny, kierownik muzyczny Teatru Polskiego w Szczecinie), Jacek Bończyk (aktor, reżyser, kompozytor i autor tekstów, wykładowca WSF), Wojciech Kowalski (aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego), Janusz Radek (wokalista, kompozytor, aktor).

ZGŁOSZENIA I OPŁATY:

Aby wziąć udział w Turnieju Skamandrytów należy wypełnić deklarację uczestnictwa i dokonać opłaty akredytacyjnej. Rejestracja możliwa jest zarówno w formie tradycyjnej, poprzez wypełnienie deklaracji załączonej w niniejszym artykule, jak również za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod linkiem:

FORMULARZ ON-LINE: ZGŁOSZENIE UCZESTNIK

FORMULARZ ON-LINE: ZGŁOSZENIE INSTRUKTOR

Pakiet bez zakwaterowania wynosi 80 zł, pakiet z jednodniowym zakwaterowaniem wynosi 200 zł. Wypełnioną deklarację oraz dowód opłaty należy przesłać najpóźniej do 31 października 2022 roku na adres: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, ul. Parkowa 4, 78-320 Połczyn-Zdrój lub e-mail: kontakt@ckpolczyn.pl.

Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z turniejem udzielamy pod numerem telefonu: 663 846 865 lub 94 712 84 69.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

  1. Regulamin.
  2. Deklaracja uczestnictwa “Recytacja”.
  3. Deklaracja uczestnictwa “Poezja śpiewana”.
  4. Deklaracja uczestnictwa dla Instruktorów.
  5. Ogólna Klauzula Informacyjna.